جدید خبرهای گردشگری

بازدید بیش از 1200 گردشگر خارجی از آیین‎‌های عزاداری یزدی‌ها

تاریخ انتشار خبر :سه‌شنبه 3 مهر 1397

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از رشد 35 درصدی گردشگران خارجی این استان در سال جاری خبر داد و گفت: در دهه اول محرم امسال یک‌هزار و 235 گردشگر خارجی از مراسم‌های سوگواری در استان بازدید کردند.

«سید مصطفی فاطمی» در گفت‌وگو خبرنگار ایسنا، افزود: این گردشگران از 22 ملیت مختلف شامل فرانسه، آلمان، بلژیک، چین، ترکیه، روسه، هلند، برزیل، سوئیس، ایتالیا، نیوزلند، اسپانیا، انگلیس، چک، مجارستان، اسلوونی، ژاپن، تایوان، هنگ کنگ، رومانی، استرالیا و تایلند بوده و از خدمات گردشگری معنوی یزد بهرمند شدند .

وی افزایش تورهای گردشگری و خدمات مطلوب گردشگری معنوی یزد را مهمترین عامل در افزایش گردشگران یزد دانست و تصریح کرد: مراسم محرم و سبک عزاداری یزدی‌ها به گونه‌ای است که برای گردشگران تازگی دارد چرا که بسیاری از این مراسم‌ها با این شکوه و شدت در هیچ کجای دنیا مانند یزد برگزار نمی‌شود .

بازدید بیش از 1200 گردشگر خارجی از آیین‎‌های عزاداری یزدی‌ها

این مسئول بالا رفتن سطح فرهنگ عمومی مردم در برخورد با گردشگران را قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: خوشبختانه یزدی‌ها در زمینه فرهنگ برخورد با گردشگران ارتقای سطح پیدا کرده‌اند و این عامل نیز تاثیر قابل توجهی در رضایت گردشگران خواهد داشت .

فاطمی در پایان، گردشگری معنوی یزد را ظرفیتی موثر در توسعه اقتصادی و گردشگری استان عنوان کرد و افزود: یزد به دلیل برخورداری از حسینیه‌ها و زیرساخت‌های مذهبی و مردمی متدین و مذهبی می‌تواند به بهترین نحو این ظرفیت را در توسعه اقتصادی خود به کار گیرد

منبع: ایسنا

دسته بندی :

  • خبرهای گردشگری

برچسب ها :